SUP dēļa iegāde

Kāda izmēra SUP dēli izvēlēties?

Vai vēlies iegādāties SUP dēli, bet nezini kādu izmēru izvēlēties? Piezvani mums, rezervē testa braucienu – mēs pastāstīsim kā izvēlēties SUP dēli un palīdzēsim atrast vispiemērotāko tieši Tev!

Ir četri galvenie aspekti, kas jāņem vērā izvēloties SUP dēli: braucēja augums, svars, vecums un fiziskā sagatavotība. Ja esi īsa auguma, tad ieteicams izvēlēties arī īsu SUP dēli, turpretim garākam augumam – garāku SUP dēli. Tieši tāpat arī jāizvērtē svars: vieglākam braucējam nepieciešams mazāks un šaurāks dēlis, bet smagākam – lielāks un platāks. Ne mazāk svarīgs faktors ir vecums. Gados jaunāks braucējs uz dēļa jutīsies drošāk un stabilāk, kas ļauj izvēlēties mazāku un šaurāku dēli, bet gados vecāks – visbiežāk ilgi meklē balansu un piemērotāki būs lielāki, platāki un biezāki SUP dēļi, kas nodrošina papildus stabilitāti. Protams, vecums nav noteicošais tad, ja esi aktīva dzīvesveida piekritējs un līdzsvara izjūta ir pietiekami labi attīstīta dažādos sporta veidos.

Pieredze un SUP dēļa pielietojums ir nākamie aspekti, ko ieteicams izvērtēt. Ja tikko esi sācis apgūt SUPošanu, iesakām Tev izvēlēties lielāku, platāku un biezāku SUP dēli, kas palīdzēs ātrāk attīstīt līdzsvara izjūtu un piecelties kājās. Līdz ko būsi pietiekami drošs uz lielāka SUP dēļa, varēsi nomainīt to uz mazāku un ātrāku modeli. Noteikti apdomā kādam mērķim visbiežāk dēli izmantosi. Ja Tev patīk nesteidzīgi baudīt dabu, sauļoties vai lasīt grāmatu, piemērotāks būs lielāks, platāks un biezāks SUP dēlis. Aktīvākai SUPošanai, sacensībām un garām distancēm iesakām izvēlēties garāku un šaurāku SUP dēli.

Savā pieredzē bieži saskaramies ar komiskām situācijām kad klients vēlas iegādāties, vai jau ir iegādājies, sev nepiemērotu SUP dēli:

  1. Vasarā pie mums atbrauca Māris, kurš nesen interneta veikalā bija iegādājies SUP dēli un vēlējās to izmēģināt. Veikalā, apskatot dēli, Māris izlasīja, ka tā kravnesība ir 130 kg un bija pārliecināts, ka šis dēlis viņam būs piemērots.  Māra svars ir aptuveni 100 kg un augums – 1,90. Kad mēs ieraudzījām SUP dēļa izmērus, bija skaidrs, ka Mārim ar šo dēli SUPošana neveiksies. Ieejot upē, pus stundas laikā Mārim tā arī neizdevās piecelties stāvus uz SUP dēļa. Piedāvājām Māra augumam atbilstošu dēli un pēc piecām minūtēm Māris jau pārliecinoši piecēlās kājās un viņam vairs nebija problēmu ar līdzsvaru. Mums ir skumji redzēt šādus gadījumus, jo lielākā daļa SUPotāju pēc neveiksmīgas pirmās pieredzes uz dēļa tā arī vairs nemēģina SUPot. Svarīgi ir saprast, ka problēma ir nevis nemācēšana SUPot, bet gan nepiemērots dēlis. Kravnesība nozīmē, ka SUP dēlis būs virs ūdens ar maksimālu 130 kg svaru, bet nenozīmē, ka dēlis būs piemērots, lai Māris uz tā pieceltos kājās SUPojot. Ir ļoti svarīgi noskaidrot to, kāds ir dēļa maksimālais braucēja svars un izvērtēt visus iepriekš minētos faktorus pirms iegādāties SUP dēli. Tieši tādēļ mēs Tev piedāvājam apskatīt SUP dēli klātienē, saņemt profesionāļa konsultāciju un veikt testa braucienu, lai Tu būtu pilnībā pārliecināts, ka tas ir Tavs īstais SUP dēlis. 🙂
  2. Pilnīgi pretēja situācija gadījās mūsu klientam Rūdolfam. Viņš bija prātīgāks un pirms SUP iegādes piezvanīja mums, lai konsultētos par to kā izvēlēties SUP dēli. Rūdolfs ir 1,68 garš un sver 60 kg, bet bija noskatījis sev divvietīgu SUP dēli! Šajā situācijā dēlis ir stipri par lielu. Protams, ka pabraukt ar tādu ir iespējams, taču no tā nebūs nekāda prieka. Dēlis Rūdolfam būs par lielu, par smagu, kā arī lēni ies uz priekšu un būs grūti airēt. Neaizmirstiet padomāt par to, ka SUPs līdz ūdenim ir jāaiznes paša spēkiem! Mācieties piemēru no Rūdolfa, piezvaniet mums un izvairieties no neveiksmīgiem pirkumiem!